Všichni máme své sny, které by šly splnit, jen mít dostatek peněz. Cesta kolem světa, nové auto, splacení dluhů nebo kvalitní studium někde v zahraničí. Bylo by to úžasné, že?

A teď představte, že jste najednou přišli k hodně penězům. Výhra v loterii Sportka nebo dědictví. To je jedno. Určitě se vám vrací ty sny, které byste si chtěli okamžitě splnit. Ale je to dobrý nápad? Věděli byste, jak se v takhle nenadálé situaci vůbec chovat?

V případě výhry velkého množství peněz prostřednictví sázkové kanceláře, nikdy nikomu neukazujte výherní tiket/ los (sportky, šťastných deset apod). Můžete si tisíckrát říkat, že lidé jsou hodní, ale závist umí být velmi silná. V Česku funguje, na rozdíl od jiných států, institut anonymního výherce. Takže toho rozhodně využijte.

Dobrou radou je zaplatit všechny dluhy jako první. Před všemi ostatními nákupy. Zbavte se všeho, co jde – hypotéky, leasingu i jiných půjček. Jakmile to uděláte, zjistíte, kolik peněz doopravdy si můžete užít.

Další důležitou věcí je rozhodovat o penězích s chladnou hlavou. Nedělejte náhlá a zbrklá rozhodnutí. Například dát jako první sbohem práci není nejlepší nápad. Po získání peněz si na čas vydechněte. Alespoň o půl roku odložte všechny zásadní změny, které byste díky penězům chtěli v životě provádět.

Pokud se sami ve financích příliš nevyznáte, nebojte se obrátit na finančního poradce. Může vám poradit, kde a jak správně investovat. Nepokoušejte se tedy stát přes noc sami expertem na finance, lehce by se vám mohlo stát, že vás někdo podvede a o peníze připraví.

Je velmi pravděpodobné, že nejste zvyklí mít najednou velké množství volných financí – hlavně nezačněte najednou nezřízeně utrácet. Pokuste si zachovat jasný úsudek. Udělejte si představu o tom, kde a za co chcete doopravdy utrácet. Bylo by to dobré myslet i na budoucnost a uložit peníze tak, aby vás začaly samy vydělávat.

0 0 votes
Article Rating