Při používání aplikace společnosti Sazka se sázejícímu objevila hláška o prohře, přestože uhodl tři správná čísla. Podle společnosti Sazka se se jedná pouze o technický problém a výherce má své peníze garantované.
Milan Š. si vsadil elektronicky přes oficiální aplikaci společnosti Sazka plný tiket Sportky a Eurojackpotu. Plný tiket u Sportky stojí 220 Kč, u Eurojackpotu 400 Kč.

Po slosování mu aplikace hlásila, že tiket není výherní.To však nebyla pravda. Když si sázející porovnal tiket se slosovanými čísly, všiml si, že se shodovala tři čísla v jednom řádku a verdikt aplikace je chybný. Tři shodná čísla znamenají výhru kolem 100 korun.
Když sázkař volal do společnosti Sazka na zákaznickou linku a upozornil na chybný verdikt aplikace, po chvilce čekání mu bylo sděleno, že skutečně vyhrál a že by ho o výhru nepřipravili. Během deseti minut, když se opět přihlásil do aplikace, tak už aplikace hlásila, že vyhrál. Na účtu měl najednou připsáno kolem sto korun, popsal situaci Milan Š.

„Kdyby to bylo jenom takovéhle jedno pochybení kvůli sto korunám, tak by se nad tím asi dalo mávnout rukou. Jak ale může mít kdokoli jistotu, že je to ojedinělý případ? Kdo ví, kolika dalším lidem se něco podobného přihodilo a ani si toho nevšimli,“ dodává s tím, že chtěl na tuto chybu upozornit další sázející.
Podle společnosti Sazka k pochybení nedošlo a zmíněným problémem, ke kterému v aplikaci dochází, se zabývají.
Mluvčí Sazky Petr Týbl uvedl, že chyba se vyskytla pouze u online sázenek a nemá žádný vliv na vyplacení sázky. Sázející vždy obdržel peníze i když aplikace hlásila chybný status o vyhodnocení sázky, a to i bez nutnosti kontaktovat zákaznickou linku.
Důvodem, proč přišla Milanu Š. výhra až po hovoru a operátorem, měla být lhůta pro dodání výhry na účet. Online sázky se vyhodnocují automaticky a v případě výhry by peníze na účet sázejícímu měly přijít do hodiny od slosování. Podle mluvčího Sazky společnost eviduje jednotky podobných případů chybových hlášek.
Výhra by měla být sázejícím elektronicky vždy zaručena. U papírového tiketu hrozí jeho ztráta, nebo si ho zapomenete na pobočce vyzvednout. „U internetové sázky se tohle stát nemůže, tam je výhra vždycky připsána,“ ujišťuje Týbl.
K podobnému chybnému problému u pevného terminálu by nemělo dojít. Sázení přes aplikaci nebo portál Sazky a sázení klasickým papírovým tiketem využívá jiný kontrolní systém.

Pokud by sázející nevolal na zákaznickou linku, výhra by mu byla i tak připsána na účet. Kdyby aplikaci zkontroloval o pár minut později, výhru by už měl připsanou. „Bohužel jsme se trefili zrovna takhle,“ reagoval Týbl na případ Milana Š.
V aplikaci Sazky najdete přehled všech loterií včetně jejich výsledků, kontroly sázky. Aplikace Sazky je dostupná zdarma pro operační systémy Android i iOS. U Sazky si alespoň jednou za rok vsadí polovina dospělé populace ČR, několik set tisíc sázejících tvoří uživatelé registrovaní přes aplikaci nebo internetový portál.

0 0 votes
Article Rating