Japonská korporace Sony se sídlem ve městě Minato, nedavno vyhlásila speciální program, díky kterému se můžete stát milionářem. Potřebujete k tomu znalosti operačních systémů a štěstí. Společnost vás může odměnit až několika desetitisíci dolary za to, když mu nahlásíte nějakou seriózní bezpečnostní chybu.

Za kritickou chybu víc než milion

Společnost Sony nedávno představila pátou generaci PlayStation, ale na čtvrtou se stále nezanevřelo. Japonská firma otevřela program odměn za hledání chyb v v PlayStation 4 a PlayStation Network, nejen pro experty, ale i pro veřejnost.

Pokud najde seriózní bezpečnou chybu v systému a společnosti jí nahlásíte, odmění vás za to slušnou částkou s několika nulami na konci.
Společnost vyhlásila na svém oficiálním blogu informace a rozepsala systém odměn, které se liší podle závažnosti problému. Pokud objevíte chybu u PlayStation Network, můžete získat odměnu 100 až 3 000 dolarů (2 300 až 67 800 Kč). U PlayStation 4 by měly být odměny po objevení kritických chyb systému až 50 000 dolarů (1,13 milionu korun).

V rámci svého PlayStation Bug Bounty programu společnost Sony vyplatila za 88 nalezených chyb přes 3,8 milionu korun.

Za chyby platí i Apple

Podobný program mají prakticky všechny velké technologické korporace. Podobný program vyhlásila společnost Apple nedávno, díky kterému se může i obyčejný člověk stát milionářem. Apple už několik těchto odměn vyplatil a ukazuje se, že se jedná o skvělý způsob, ve kterém jsou spokojeny obě strany. Společnost opraví svůj děravý operační systém a dotyčný vývojář, nebo obyčejný člověk, který chybu našel dostane finanční odměnu.

Hrajete často PlayStation? Nebo se rádi podíváte na jeho operační systém? Vývojáři si díky operačním chybám mohou přijít na pěkný balík peněz. Ostatní uživatelé, hráči, musí hledat štěstí jinde. Třeba ve Sportce, která nabízí milionové výhry. Vsadit Sportku si můžete na terminálu Sazky, nebo z pohodlí domova online.

0 0 votes
Article Rating