Co byste udělali, kdybyste zjistili, že jste právě vyhráli v loterii? Co uděláte s výherním tiketem? Uložíte ho do peněženky, nebo ho raději schováte do trezoru? Ať už ho uschováte kamkoli, ještě jednu věc předtím byste měli udělat – sázenku podepsat, nebo pořídit její kopii.

Málem přišli o 7,2 milionu

Příběh dvojice z Rakouska ukazuje, jak by se měl člověk zachovat, když se mu ztratí výherní tiket nebo los. Nebýt jejich opatrnosti, tučná výhra mohla skončit na účtu zloděje.

Začátkem loňského roku si vsadil tiket postarší manželský pár v trafice nedaleko jejich domu. Šťastná kombinace čísel páru přinesla 280 tisíc eur, v přepočtu něco málo přes 7 milionů korun. Společně se těšili, že si užijí pohodový důchod. Než ale stačili oslovit loterijní společnost, že jsou šťastnými výherci, výherní tiket zmizel.
Za vše může fyzioterapeut, který chodil důchodce několik let masírovat. Masér zřejmě tiket vytáhl z peněženky majitele během masáže, i když později na policii tvrdil, že jej našel před domem. Také prý netušil, že kombinace čísel vyhrává takový balík peněz.
Jen díky opatrnosti důchodkyně, výhra nakonec připadla manželskému páru. Důchodkyně z Vídně si sice tiket nepodepsala, ovšem napadlo ji aspoň sázenku okopírovat. Kromě kopie tiketu pár doložil vlastnictví také tím, že byli schopni správně určit trafiku, kde byla výherní sázenka podána.

Opatrnost se vyplácí

Vzhledem k tomu, že masér nebyl dosud trestán a loupeže litoval, soud mu udělil jen dvanáctiměsíční podmínku. Polehčující okolností bylo prý i to, že šlo o „zvláště lákavou příležitost“. Muž po vynesení rozsudku pogratuloval manželskému páru k jejich výhře. Ti si však našli maséra nového.
Krádeže výherních losů nejsou ničím ojedinělým. Loterní společnosti proto doporučují, aby si lidé výherní sázenku na druhé straně podepsali. K usvědčení zloděje také často dopomohou záznamy bezpečnostních kamer z prodejen, kde je tiket podán.

Tikety vždy podepisujte. Anebo sázejte online.

Podepisujete si svou sázenku? Pokud ne, měli byste začít. Anebo si můžete vsadit online z pohodlí domova, tím máte jistotu, že vám sázenku nikdo neukradne.

5 1 vote
Article Rating