Pandemie covidu změnila celý svět a zasáhla každého člověka. Neočekávaná změna životního stylu nebo mnohá omezení upravila nahlížení na svět mnoha lidem. Věci, které bývali samozřejmostí jsou najednou vzácné a nedosažitelné. A naopak. Díky tomu všemu se proměnilo i to, co si lidé přejí. Co by udělali, kdyby měli větší obnos peněz. Tato zjištění pochází z průzkumu, který si zadala anglická loterijní společnost National Lottery. Až u 60% respondentů je podoba splněného snu jiná než před pandemií. A jak tedy vypadá nová realita? 

Vlastní zahrada a zelenina

Panika v obchodech donutila mnohé k zamyšlení o tom, co je doopravdy podstatné. Lidé si začali uvědomovat, že jistá soběstačnost a nezávislost na velkých řetězcích, je minimálně uklidňující. Mnoho respondentů si ten nově přeje mít možnost pěstovat zeleninu a ovoce na vlastní zahradě.

Odstěhovat se k moři

Jedno z přání, které bylo stejné i před Covidem. Jen důvody proč si toto lidé přejí se změnily. Hranice jsou zavřeně nebo omezené. Mnozí se tedy budou muset obejít bez letošní dovolené u moře. Ale kdyby se tam odstěhovali, tak ani karanténa by jim nezabránila si ho užít. I když třeba jen v podobě nádherného mořského vzduchu.

Naučit se cizí jazyk

Všechny lidi v karanténa přepadl ten okamžik, kdy bylo uklizeno a ani koukání na filmy už nebylo to pravé. Co teď? Možná čas na vlastní rozvoj. I přes karanténu je možné jazyk studovat. Buď formou samostudia nebo před videokonference s lektorem. A pravděpodobně už nenastane nikdy čas, kdy budou tak ideální podmínky pro toto sebevzdělávání.

Odstěhovat se na venkov

Velká města jsou také epicentra nákazy. Zároveň jsou zde přísnější zákazy vycházení nebo pravidla o rouškách. Mnozí lidé tedy začali snít o klidném domku na venkově, kde by byla radost odpočívat. Místo, kde by bylo možné aspoň na chvíli zapomenout na šílenství, které ve světě probíhá.

Koupit si obytné auto

Představa svobodně vyrazit kamkoliv si člověk zamane, začala lidi lákat více než dovolená v exotických krajinách. Je to celkem logické, když se v současné době člověk nikam daleko nedostane. Proto je představa v klidu si projíždět všechny krásy České republiky a nejbližšího okolí velmi lákavá.

 

0 0 votes
Article Rating