Sportka je nejoblíbenější a nejznámější hrou Sazky, v níž se hraje o milionové výhry. Tato loterie je jednou z nejstarších na území České republiky, kdy se losuje šest čísel z čtyřiceti devíti a jedno číslo jako dodatkové. Losují se dva tahy, hra má navíc doplňkovou hru Šance.

Jak si vsadit Sportku

Ve hře Sportka může hráč tipovat buď vlastní čísla, nebo může zvolit náhodný tip, kdy za něj vybere náhodná čísla počítač.
Sázenku můžete podat skoro v každé trafice, na poštách, u čerpacích stanic a v mnoha dalších obchodech. Sázenka obsahuje 10 sloupců, každý po 49 číslech. V každém sloupci vyberte 6 čísel nebo zkuste náhodný tip. Od obsluhy terminálu si převezměte potvrzení o sázce. Slouží jako doklad v případě výhry, doporučujeme sázenku ihned na zadní straně podepsat.

Jak se sází online

Pokud chcete sázet Sportku online, zaregistrujte se na stránkách společnosti Sazka, zabere to jen pár minut. Sázku můžete podat klidně několik minut před slosováním. Svoje šťastná čísla vyplňte do příslušného sloupce. Šanci na výhru zvýšíte, pokud zaškrtnete čísla i v dalších sloupcích. Pokud svoje čísla nemáte, můžete si vsadit náhodný tip. Čísla tak za vás vybere počítač. V případě, že chcete hrát Šanci, označte svoji volbu v příslušném poli.

Kdy se Sportka losuje

Losuje se 3× týdně, vždy ve středu, v pátek a v neděli. Mimořádně se losuje i jiné dny.

Výhry ve Sportce

Hra má celkem 5 výherních pořadí podle počtu uhádnutých čísel. Stačí uhodnout
jen 3 ze 6 čísel, abyste získali základní výhru. Výhry se každé slosování mění podle výše vkladu a počtu výherců.

Počet sloupců a cena hry Sportky

Ve Sportce sázíte 1 až 10 sloupečků, každý sloupeček = 1 sázka. Za jeden sloupeček zaplatíte 20 Kč.

Jak ve Sportce hrát o bonus – Superjackpot

Superjackpot se skládá z jackpotu 1. pořadí a tzv. Bonusu. Rozdíly jsou ve výši výhry, podání sázky a uhodnutých číslech. Ve hře o Bonus musíte mít vsazenou plnou sázenku se hrou Šance. Superjackpot získáte, pokud vyhrajete 1. pořadí a máte shodné číslo Šance.

Doplňková hra Šance

Sportka nabízí kromě hlavní hry i doplňkovou hru Šance. Za pár korun navíc tak můžete vyhrát zajímavé částky. Výhry jsou připisovány pro shodu posledních dvou, tří, čtyř až x čísel na sázence. Výše výher v Šanci je pevně daná podle výherního pořadí. Losuje se vždy 1× při každém losování Sportky. Cena Šance je 20 Kč a ve hře je sériové číslo vaší sázenky.

Jak ve Sportce poznám výhru

Tažená čísla si můžete zkontrolovat v den slosování na webu, nebo v mobilní aplikaci Sazky, díky které si můžete tiket naskenovat a hned uvidíte, zda jste vyhráli. Druhý den po slosování si tiket můžete nechat zkontrolovat na terminálu ve sběrnách Sazky.
Pokud jste si Sportku vsadili online, v případě výhry dostanete od Sazky email nebo SMS.

0 0 votes
Article Rating