Sportka je nejznámější a nejoblíbenější loterijní hra v České republice, jejíž historie sahá až do roku 1957. Losování probíhá každou středu a neděli. Pokud je mimořádné losování, to probíhá minimálně jednou za měsíc, losuje se v pátek.
Sázenku získáte na mnoha prodejních místech, na poště, skoro v každé trafice, u čerpacích stanic a v různých obchodech. Nebo si můžete vsadit v klidu vašeho domova online.


Sloupce a čísla Sportky

Sázenka Sportky má 10 sloupců s čísly 1 – 49 v každém sloupci se vybírá 6 čísel, které se označují křížkem. Můžete si vybrat vlastní kombinaci čísel, nebo zvolit náhodný tip. Při náhodném tipu vybere čísla počítač. Nazapomeňte zaškrtnout zda vsázíte na středeční nebo nedělní losování a zda se chcete zúčastnit hry Šance.
Při losování Sportky jsou dva tahy a v každém z nich se losuje 6 čísel a jedno číslo dodatkové, podle kterého se rozlišuje druhé a třetí výherní pořadí. Velikost výhry záleží na tom, kolik čísel z vašeho tiketu se bude shodovat s losovanými čísly.

Cena Sportky

Cena sázenky se odvíjí od počtu vsazených sloupců, každý vsazený sloupec se šesti čísly stojí 20 Kč. Šance stojí také 20 Kč, navíc hrajete o nejvyšší výhry v Superjackpotu. Když vsadíte všech 10 sloupců a Šanci můžete vyhrát Superjackpot. Za celý vyplněný tiket 10 sloupců a hru Šance zaplatíte celkem 220 Kč.
Šance je doplňková hra u které se losuje šestičíslí. Ve hře Šance je celkem šest výherních pořadí a velikost výhry závisí na počtu shodujících se čísel.


Hlavní výhra Sportky

Pokud bude koncové šestičíslí vašeho tiketu stejné jako vylosované šestičíslí, vyhráváte hlavní výhru.
Další možností je systémová sázka. Systémová sázka zvyšuje pravděpodobnost vaší výhry. Na tiketu místo šesti čísel zvolíte 7 – 15 čísel. Počítač z vámi zvolených čísel sestaví všechny možné šesti-číselné kombinace. Za tuto volitelnou možnost zaplatíte více peněz.
Výsledky slosování Sportky si můžete zkontrolovat na internetu, nebo v prodejním místě Sazky.


0 0 votes
Article Rating