Každý čtvrtý Čech hraje pravidelně nejrůznější číselné hry. Sází i přesto, že si uvědomují, že pravděpodobně nevyhrají. Důvody, proč lidé tolik milují sázkové hry vysvětlil americký psycholog Mark Griffiths.
Češi rádi milují vzrušení. Často si lidé představují co by dělali, kdyby vyhráli větší obnos peněz např ve Sportce. Právě proto nepohlíží na loterii jako na promrhané peníze, ale sázky berou jako způsob odreagování. Co kdyby náhodou vyhráli.

Často někdo škodolibě říká, že je větší šance, že vás udeří blesk, než že vyhrajete jackpot v loterii. Přesto miliony lidí po celém světě každý den vsází svá šťastná čísla a čekají, zda se na ně usměje štěstí. V drtivé většině se tak nestane, ale přesto se svého snu nevzdávají a ročně utratí za loterie spoustu peněz.

Lidé chtějí snít

Lidé sázejí rádi, přestože šance na výhru není až tak vysoká. Často si představují co by dělali kdyby vyhráli, koupili by si nové auto, dům, jeli by na dovolenou do exotické destinace atd..
Podle amerického psychologa Marka Griffithse lidské tělo produkuje endorfiny a adrenalin i když se sázejícím nedaří. Pokud hráč déle prohrává o to má intenzivnější emoce, když se mu zadaří.

Skvělý způsob odreagování

V jednom americkém průzkumu mezi více než pěti tisíci hráči vyplynulo, že na loterii pohlíží jako na skvělý způsob odreagování. Na otázku, proč hrají nejčastěji odpověděli, že je to pro ně zábava a vzrušení. A netýká se to pocitů jen v případě výhry. V této souvislosti lze na loterii pohlížet ne jako na promrhané peníze, pokud tedy nevyhrajeme, ale jako na způsob odreagování.
Někteří loterní výherci přiznali, že si nejprve představovali, že jsou milionáři. Jiní už předem vnitřně zažívali pocity, které jim nakonec skutečná výhra přinesla.

Sázíte rádi a výhra se vám zatím vyhýbala? Nevzdávejte to, třeba se na vás usměje štěstí už v pátečním Eurojackpotu ve kterém se hraje o 1 230 000 000 Kč. Nebo raději zkusíte štěstí ve Sportce? V neděli se hraje o 36 400 000 Kč.
Přejeme hodně štěstí!

0 0 votes
Article Rating