Jaké loterie se vyplatí hrát a v jaké hře padají nejčastější miliónové výhry? Kdo z Čechů vyhrál nejvíc a kdo se stal prvním loteriiním milionářem? Která hra vygenerovala milionáře s číslem 3000?
Odpovědi najdete v následujících řádcích.

Sportka – loterijní královna

Nejvíce milionářů v České republice vytvořila Sportka. Tato loterie patří mezi nejoblíbenější loterijní hry. Celkem ke dni 2.8 vyhrálo milionovou výhru rovných 1840 hráčů, když se k tomu připočítá doplňková hra Šance ve které vyhrálo 386 sázejících s milionovou výhrou jedná se celkem o 2 226 českých loterijních milonářů. Průměrná výhra ve Sportce byla 10,86 milionu, v doplňkové hře Šance 2,45 milionu korun.

Rekordní Eurojackpot

Evropská loterie Eurojackpot se u nás hraje od roku 2014. Tato loterie se postarala o 85 majitelů minimálně 1 milionu korun. Nejvyšší průměrná výhra, kterou milionáři brali je 53,6 milionu korun.

Největší loterní boháč

Nejvyšší výhru v historii ve hře Eurojackpot získal v roce 2015 muž z Pardubického kraje. Správně zaškrtnutá čísla mu nadělila neuvěřitelných 2,47 miliardy korun. Zajímavostí je, že si do Prahy přijel pro peníze vlakem.

Euromiliony

V loterii Euromilony získalo milionovou výhru celkem sedm výherců, kterým bylo vyplaceno průměrně 45,9 milionu korun.

Losy

Prodej losů je rok od roku populárnější a opravdu se na ně vyhrává. Díky losům od Sazky žije v ČR 210 milionářů, kteří si průměrně odnášejí zhruba 2,5 milionu korun.

První milionář

První milionář, tehdy ještě československý, vyhrál v roce 1991 v sedmém týdnu, v prvním tahu Sportky 2 094 423 Kč. Bylo to hned první týden po zrušení omezení výše hlavní výhry ve Sportce. Do šestáho týdne téhož roku byla hlavní cena zastropována částkou 500 000 Kč.

Milionář s pořadím 3 000.

Velké štěstí měl hráč, který získal ve hře Šance milion oblíbené loterie Šťastných 10, rovný 1 milion korun. Investovaných deset kaček do doplňkovky se mu zaručeně vyplatilo.

Nejlepší rok

Rekordní rok podle statistik, které se vedou od roku 1991, byl rok 2018. V tomto roce vzniklo 283 milionářů, 210 z nich vyhrálo ve hře Sportka se Šancí. Nejskoupější byl rok 1991, kdy u nás přibylo 54 nových milionářů.

Letošní rok

V letošním roce přibylo prozatím 90 milionářů. Pokud se z vás stane loterijní milionář, v jakékoli hře od Sazky, dobrou zprávou je, že si odnesete průměrně 8,9 milionu korun.

Tak kterou hru si vsadíte? Sportku, která má nejvyšší počet milionářů, nebo zkusíte štěstí v Eurojackpotu, kde se hraje o pěkný balík peněz?
Přejeme hodně štěstí!

0 0 votes
Article Rating