Již tento pátek se hraje v loterii Eurojackpot o pohádkovou výhru. Zkusíte své štěstí?

Jak hrát Eurojackpot

V loterii Eurojackpot se tipuje pět hlavních čísel z padesáti a dvě dodatková tzv. euro čísla z dvanácti. K losování 2 dodatkových čísel z 12, namísto z 10, došlo při změně pravidel od 19. 03. 2022. Další změnou je počet losování. Losuje se dvakrát týdně v úterý a v pátek. K získání nejvyšší výhry v Eurojackpotu je třeba uhodnout správně všech 5 hlavních čísel z 5 losovaných, z celkového počtu 50 čísel a 2 dodatečná euro čísla z celkového počtu 12 čísel. Cena jednoho sloupce je 60 Kč. Plný tiket i s doplňkovou hrou Extra 6 stojí 400 Kč.
EuroJackpot můžete sázet buď přes internet (online) nebo klasicky pomocí papírových tiketů.

Co udělat s případnou výhrou dle expertů

Vyhráli jste pohádkovou výhru a už střádáte plány, kam pojedete na dovolenou a co vše si koupíte? Před tím, než se vrhnete nakupovat do luxusních obchodů je ne místě si vše promyslet. Jak by se zachovali finanční experti? Zde jsou jejich rady:

Zaplaťte dluhy

Jako první krok byste se měli zbavit dluhů, splátek, půjček a jiných finančních restů. Zbytek peněz si pak můžete užívat bez strachu, že vám zbývá něco doplatit.

Pravidlo 90/10

Pokud máte nějaký velký cíl, na který šetříte, většina výhry by měla směřovat právě k němu. V závislosti kolik peněz potřebujete a kolik jste vyhráli, se vám možná podaří zaplatit celou částku, pokud tomu tak není, finanční experti radí uložit si stranou 90 % z výhry.

Začněte investovat

Abyste své finance dobře zúročili a zmnohonásobili, nebuďte příliš důvěřiví a lákavou nabídku si řádně prověřte. Možností k investování je spousta a někdy je náročné se v nich vyznat. Nechte si poradit od spolehlivého finančního poradce, který se v dané oblasti vyzná.

Vytvořte si finanční rezervu

Všechny peníze ukládat na spořící účet se nevyplácí, ale mít rezervu není úplně od věci. Pokud vám vypadne příjem, máte jistotu, kam sáhnout. Finanční rezerva se odvíjí od vašich výdajů a měla by vystačit na půl roku až rok, aniž byste se nemuseli výrazně omezovat.

Cestujte

Pokud máte zaplacené veškeré dluhy a finanční rezervu uloženou stranou, můžete si začít užívat. Experti se shodují na tom, že nejlépe využité peníze určené na zábavu jsou ty utracané za cestování. Díky cestování poznáte nová místa, kultury i lidi a naučíte se něco nového o světě.

Vsaďte si!

Už víte, co byste udělali s penězi, ale nevíte kde je sehnat? Zkuste své štěstí v Eurojackopu kde se hraje již tento pátek o 2 126 000 000 Kč. Další možností je Sportka, ve které se v pátek losuje o 130 700 000 Kč.

1 1 vote
Article Rating