Richard Lustig měl velké štěstí, v loterii vyhrál hlavní výhry celkem sedmkrát. Sází přibližně pětadvacet let a tvrdí, že hraje každý den. V prvních letech se mu moc nedařilo, proto vymyslel metodu, která mu k výhrám dopomohla.


Lustig proto napsal knihu Naučte se, jak zvýšit šance na výhru v loterii. Kniha inspiruje a radí, jak postupovat abyste byli v loterii úspěšní. Jeho metoda prý funguje na veškeré loterie, včetně stíracích losů a je prý jedno v jaké zemi loterii hrajete. Sám tak vyhrál sedm hlavních výher, které mu vynesly přes milion dolarů, v přepočtu zhruba 23 milionů korun. Co radí hráčům, loterií?

Vybírejte si vlastní čísla

Abyste svou šanci na výhru zvýšili, podle Lustiga je potřeba sázet vlastní čísla. „Ve výběru čísel není žádný systém, je jedno jaká čísla si vyberete. Jedno číslo jackpot nevyhraje, skupina čísel už ale ano. Každé číslo má šanci vyhrát, tak není potřeba ztrácet čas vymýšlením čísel například podle dat narození,“ upřesňuje Lustig. Důležité je prý sázet stejná čísla, pokud prohrajete, zvyšuje se šance na výhru v dalším a dalším tahu.

Na náhodný tip nespoléhejte

Nejjednodušší je koupit si tiket a strojem nechat vygenerovat čísla. Náhodný tip je podle Lustiga tou nejhorší volbou, jelikož hrajete s tou nejnižší pravděpodobností, že vyhrajete. Výherce je hodně tajemný a nechce popisovat detaily, odkazuje na svou knihu, kterou si zájemci mohou koupit za čtyřicet amerických dolarů.

Hrajte zodpovědně a stanovte si loterijní rozpočet

Richard Lustig doporučuje, aby si každý, kdo chce hrát loterii spočítal, kolik peněz do loterie může investovat. „Neutrácejte peníze za loterii z rozpočtu, které máte vyčleněné na hypotéku nebo nájem a na běžný chod domácnosti. Nezapomínejte, že po každém slosování je více hráčů, kteří prohrají, než výherců. Určitě si nechcete po slosování vyčítat, že jste utratili peníze z rozpočtu a pak přemýšlet, kde sehnat peníze na bydlení či jídlo“ říká Lustig.

Nejvyšší výhry Richarda Lustiga:

Rok 1993: Hra Millionaire Magic – 10 000 dolarů (230 tisíc korun)
Rok 1997: Hra Fantasy 5 – 13 696 dolarů (315 tisíc korun)
Rok 2000: Hra Wheel of Fortune 3 594 dolarů (83 tisíc korun)
Rok 2001: Hra Men in Black – 4 996 dolarů (115 tisíc korun)
Rok 2008: Hra Mega Money – 842 152 dolarů (19,3 milionů korun)
Rok 2008: Hra Fantasy 5 – 73 660 dolarů (1,7 milionů korun)
Rok 2010: Hra Fantasy 5 – 98 992 dolarů (2,27 milionů korun)

3.8 4 votes
Article Rating