Lidé mají různé zvyky. Někdo si rád čte, jiný rád běhá. Své zvyky mají i bohatí a to již z doby, kdy jejich konto nečítalo tolik nul. Rozsáhlá studie odhalila, že váš způsob života může ovlivnit růst a výši aktiv.

Thomas C. Corley provedl výzkum komunity bohatých lidí. Cílem výzkumu bylo zjistit, jak bohatí vytváří své bohatství. Mezi bohatými lidmi strávil celkem 5 let. Při výzkumu se soustředil na vytváření bohatství a zvyky bohatých lidí. Během rozsáhlé studie se Thomas C. Corley zaměřil na 177 jedinců s vysokou hodnotou čistého jmění, kteří své bohatství vybudovali. Výzkumem se proslavil po celém světě, výzkum má rozmanité výsledky z různých pohledů vytváření bohatství.

Thomas C. Corley v knize Change your habits, change your life vysvětluje, jak vaše každodenní návyky mají vliv na úspěšnost v životě. Se zvyky je spojena příčina a následek, to se netýká jen dobrých návyků. Například pokud někdo, kdo je ve stresu, je zvyklí si dojít na pivo, následkem může být alkoholismus, může přijít o práci a dojít až k chudobě. Naopak pokud je zvykem po stresu si číst knihu, důsledek může být povědomí o konkrétním problému, rozšířená slovní zásoba a zvýšená kreativita, která vám může pomoct ve vašem podnikání. Thomase Corley na základě toho vyvodil, že naše zvyky jsou příčinou bohatství i chudoby, smutku, štěstí, stresu, vztahů i našeho zdraví.
Úspěch již nemusí být tajemstvím předávaným pouze mezi elitou a bohatými. Bez ohledu na to, kde žijete, změňte své návyky, díky kterým můžete zlepšit svůj zdravotní stav, psychiku i úspěšnost.

Cvičte

Výzkum odhalil, že 75 % bohatých lidí denně cvičí. Nejedná se o obyčejné cvičení, ale o pohyb zaměřený na kardio, jako je rychlá chůze, jízda na kole, běh nebo jogging,
Jak cvičení může pomoct vašemu bohatství? Kardio cvičení podporuje růst mozkových buněk, posiluje celé tělo i mozek. Sport zvyšuje produkci glukózy. T. Corley glukózu nazývá jako „mozkové palivo“. Čím více paliva mozku poskytne, tím roste a pojme více informací.

Hodně čtěte

Studie odhalila, že 88 % bohatých lidí se denně věnuje čtení za účelem sebevzdělávání. Jedná se především o četbu biografie jiných úspěšných lidí, témata o osobním rozvoji, o svépomoci a historické knihy.

Definujte si své sny

Definace snů je hlavní strategií pro plánování úspěšného života. Přemýšlení nad sny souvisí s představou ideálního života. Představy o životě plném úspěchů a splněných snů vás více motivují, abyste takový život získali.

Jděte si za svým cílem

Dle Corleyho plnění si vlastních cílů vede ke zvýšení pocitů štěstí a navíc vede k hromadění bohatství. Naopak je chybou sledovat cíle někoho jiného, což dělá spousta lidí. Například rodiče si přejí abyste byli lékařem. Tak je poslechnete, ačkoli vy byste se věnovali něčemu jinému. Bohatí lidé se této chybě snaží vyhnout. Své vlastní cíle definují a následují je. Plnění snů je dle Corleho doprovázeno vášní. Díky vášni se stane vaše práce zábavou, dodá vám energii pokračovat i když napoprvé selžete.

Vstávejte před budíkem

Vstávat před zazvoněním budíku je pro většinu lidí těžké, Thomas Corley zjistil, že až 50 % bohatých lidí vstává o tři hodiny dříve. Důvodem je vyhnout se nástrahám, které vás stresují. Například vám onemocní dítě, stojíte v koloně před důležitým jednáním, nebo vám den stíží jiná jakákoliv událost. Bohatí lidé proto vstávají dříve, aby měli čas na hlavní činnosti během dne. Získávají tím kontrolu nad svým životem i skrz nepříjemné události. Když si budete řídit svůj den- život sami, dodá vám to pocit důvěry. Spánek je důležitý, spěte alespoň 7 hodin. 89 % respondentů uvedlo, že denně spí 7 nebo více hodin. Mozek potřebuje spánek k tomu, aby mohl efektivně vyhodnocovat, vnímat a vstřebávat informace. Proto je spánek důležitý pro psychiku i myšlení.

Scházejte se s úspěšnými lidmi

Thomas Corley ve studii uvedl, že jsme tak úspěšní, jako ti, se kterými se scházíme. Měli byste se scházet s optimisty, kteří mají pozitivní pohled na svět. Naopak se vyhýbejte lidem, kteří jsou nešťastní a negativní.

Zapojte se do dobrovolnictví nebo charity

Dle Corleyho výzkumu se až 72 % bohatých lidí každý měsíc věnuje dobrovolné práci či charitě. Zapojení se do charity souvisí s předchozím bodem. Dobrovolnictví vám dá dobrý pocit z pomoci potřebným a získáte nové kontakty mezi úspěšnými lidmi.

Nespoléhejte jen na jeden zdroj příjmu

Corley v knize píše, že číslo tři je v tomto bodě magickým číslem. 65 % bohatých lidí dle výzkumu mělo tři nebo více příjmů. Tyto příjmy měli už z doby, než vydělali svůj první milion dolarů. Nejčastěji bohatí nad rámec hlavního příjmu investují do akcií, mají vedlejší příjem z částečného vlastnictví jiného podniku, nebo pronajímají nemovitosti.

Pomáhejte ostatním

Pomáhejte dalším lidem, kteří chtějí uspět. Vám také někdo pomohl. Možná jste měli svůj idol, který vám dal motivaci, nebo jste četli knihu o osobním rozvoji. Pomoct jiným lidem dosáhnout jejich cílů pomůže i vám uspět. Pomocí jiným lidem tvoříte další tým úspěšných lidí. Zaměřte se na takové lidi, kteří chtějí skutečně dosáhnout úspěchu a jsou schopni jít za svými sny, stejně jako vy.

Najděte si mentora

Mentor úspěchu může zrychlit hromadění vašich čistých aktiv. Zkušenější člověk má na váš život pozitivní vliv, může vás vést k úspěchu tím, co dělat a co nedělat. A to nejen v profesi, ale i v osobním životě. Navíc s vámi sdílí vlastní životní lekce.

Buďte pozitivní

T. Corley odhalil, že pozitivní myšlení je charakteristikou všech bohatých, kteří své bohatství vybudovali. Dlouhodobý úspěch je závislý na vašem mentálním rozhledu. Dle studie si většina lidí neuvědomuje své pozitivní a negativní myšlenky, což může být problém při vytváření bohatství. Navíc většina našich myšlenek z podvědomí je negativní. Negativní myšlenky jsme schopni si uvědomit, až když si je uvědomit chceme, dodává Corley ve své knize. Negativní myšlenky vás ovlivní odvrátit se od své snahy, proto myslete pozitivně a neposlouchejte své negativní myšlenky.

Udělejte si čas na přemýšlení

Klíčem k úspěchu je mít čas na přemýšlení, sám a v klidu. Corley zjistil, že bohatí lidé tráví alespoň 15 minut denně myšlením o mnoha věcech, například o financích, kariéře nebo o svém zdraví.

Vystupte z davu

Základním krokem je odlišit se od ostatních. Není to lehké, přirozeně chce člověk splynout s davem a být součástí „stáda“. Pokud nebudete vyčnívat, nikdy se nestanete úspěšnými dle vašich představ. Pokud budete vyčnívat, můžete si pak budovat své vlastní „stádo“ které se požene za vašimi názory a myšlenkami.

Nikdy se nevzdávejte

Během cesty k úspěchu a vytváření bohatství vás potká mnoho nástrah. Budete dělat chyby a někdy to budete chtít vzdát. Kdyby se každý vzdal svého snu o úspěchu a bohatství, neměli bychom tu žádné lidi s vysokým jměním. Více než čtvrtina respondentů přiznala, že alespoň v budování své profese selhali, ale nevzdali se. Mějte nadhled a myslete na vaše sny a nechte se jimi inspirovat.

Procvičujte etiketu

Pokud chcete být úspěšní a bohatí, měli byste znát zásady etikety. Mezi nimi je vhodná reakce na různé životní události, zasílání poděkování atd. O vašem úspěchu bohatství také rozhoduje způsob chování a oblékání.

Žádejte zpětnou vazbu

Strach z kritiky nás ovládá v hledání zpětné vazby. Zpětnou vazbu používáme v běžném životě, aniž bychom si to uvědomovali, je jedním z prvků komunikace. Pro efektivní poskytování i příjem je třeba maximálně vyvažovat pozitivní i negativní stránku obsahu sdělení a dobře volit pořadí uváděných výroků. Smyslem zpětné vazby je pomoc, aby se lépe naplnily cíle a dovednosti se posunuly dál. Díky zpětné vazbě můžete navíc i experimentovat v novém businessu, které vás zajímá. Zpětná vazba vám podá reálné informace, které potřebujete v každém podnikání.

0 0 votes
Article Rating